Цікаві факти про воду


1. Вода - найбільш проста і звична речовина на планеті.Але в той же час вода таїть в собі безліч загадок. Її досі продовжують досліджувати вчені, знаходячи все більше цікавих фактів…


2. На нашій планеті вода це основа життя. Всі живі істоти і рослини складаються з води: тварини - на 75%, риби - на 75%,медузи - на 99%, картопля - на 76%, яблука - на 85%, помідори- на 90%, огірки - на 95%.


3. Людський організм на 60-70% складається з води, а дитячий на 80%. П'ятимісячний ембріон складається з води на 94%

4. Один з найбільш водянистих продуктів - це кавун. Кавун на93% складається з води.


5. Хімічна сполука H2O в чистому вигляді в природі не існує. Вода -універсальний розчинник, вона розчиняє в собі все, що зустрічає на шляху. Наприклад, насолоджуючись смаком колодязної води, виливаємо в себе «компот», склад якого не зміг би відтворити,мабуть, ніхто.


6. Вода - єдина субстанція, яка зустрічається в природі в трьох формах: твердій (лід), рідкій і у вигляді газу. До речі, всього 3% води на землі прісна, але при цьому велика частина прісної води міститься в замерзлому стані в льодовиках.


7. У кубічному сантиметрі морської води міститься 1,5 грама білка і немало інших поживних речовин. Учені підрахували, що Атлантичний океан "по поживності" оцінюється в 20 тисяч урожаїв, що збираються в рік на всій суші.


8. Людина за своє життя випиває в середньому 35 тонн води.


9. Вода може знизити ризик виникнення серцевого нападу,якщо людина випиває більше п'яти склянок води в день.Однак такими властивостями володіє лише чиста питна вода.


10. Письменник Грибоєдов в одному зі своїх творів говорив:«Важко забути смак талої води високогірних струмків».Вважається, що саме завдяки талій воді горяни живуть так довго.


11. Потреба людини у воді стоїть на другому місці після кисню.Вода необхідна нам для життя! Як відомо, людина може прожити до 6 тижнів без їжі, але тільки один тиждень без води.


12. 2% скорочення рівня води в тілі може призвести до 20%-го зменшення розумових і фізичних показників.


13. Як стверджують фахівці, досить випити дві склянки чистої води щоб подолати депресію і втому.


14. Приблизно 70% Землі вкрито водою. Але тільки 1% з цієї води придатний для пиття.


15. Якщо наш організм втратить 2% води від своєї маси, то виникне відчуття сильної спраги. Якщо рівень втраченої води дійде до 10%, то у людини починаються галюцинації. А вже при втраті 12%рідини, людина не зможе обійтися без допомоги лікаря. При втраті 20% рідини людина помирає.

За матеріалами:http://www.khreschatik.com/index.php?page=more/1267952742


Джерело: Цікава герграфія/ Режим доступу http://svitnavkolonassapalova.blogspot.com/p/blog-page_2046.html
 

Немає коментарів:

Дописати коментар