10 цікавих фактів про Антарктиду

1. В Антарктиді немає полярних ведмедів
Полярні ведмеді живуть зовсім не в Антарктиді, а в Арктиці. Пінгвіни населяють більшу частину Антарктиди, але навряд чи пінгвін зустрінеться з полярним ведмедем в природних умовах. Полярні ведмеді мешкають в таких областях, як північна територія Канади, Аляска, Росія, Гренландія і Норвегія.В Антарктиді надто холодно, тому там немає полярних ведмедів. Проте останнім часом, вчені починають замислюватися про те, щоб заселити полярних ведмедів на Антарктиду, так як Арктика поступово тане.
 
2. В Антарктиді є річки?
Однією з них є річка Онікс, яка забирає талі води на схід. Річка Онікс тече до озера Ванда яке знаходиться у Сухій долині Райт. Через екстремальні кліматичні умови вона тече всього два місяці під час антарктичного літа. Її довжина – 40 км, і хоча тут немає риби, в цій річці живуть мікроорганізми і водорості. 
 
3. Саме сухе місце на Землі
Одним з найцікавіших фактів про Антарктиду є контраст між сухим кліматом і кількістю води (70 відсотків прісної води). Цей континент є самим сухим місцем на нашій планеті. Навіть у самій спекотній пустелі світу йде більше дощів, ніж в Сухих долинах Антарктиди. Насправді, на всьому Південному полюсі випадає близько 10 см опадів на рік. 
 
4. Мешканці Антарктиди
В Антарктиді немає постійних жителів. Єдині люди, які проживають там якийсь період часу це ті, хто є частиною тимчасових наукових співтовариств. Влітку число вчених і допоміжного персоналу складає близько 5000 людей, тоді як взимку тут залишається працювати не більше 1000 людей. 
 
5. Кому належить Антарктида?
На Антарктиді немає уряду, і жодна країна світу не володіє цим континентом.Незважаючи на те, що багато країн намагалися отримати право власності на ці землі, було досягнуто згоди, що надає Антарктиді привілей залишатися єдиним регіоном на Землі, який не керується ні однією країною. 
 
6. У пошуку метеоритів
Одним з цікавих фактів про це континенті є факт того, що Антарктида – це найкраще місце, де можна знайти метеорити. Судячи з усього, метеорити, що потрапили на антарктичний крижаний покрив, зберігаються краще, ніж в будь-якому іншому місці на Землі. Фрагменти метеоритів з Марса є найбільш цінними і несподіваними відкриттями. Ймовірно, швидкість звільнення з цієї планети повинна була бути близько 18 000 км / год, для того, щоб метеорит зміг досягти Землі. 
 
7. Відсутність часових поясів
Це єдиний континент без часових поясів. Наукові спільноти в Антарктиді, як правило, дотримуються часу, який пов’язаний з їх рідною землею, або звіряють час відповідно до лінії поставки, яка постачає їх їжею і важливими речами. Тут ви можете пройти всі 24 часових пояси за кілька секунд. 
 
8. Тварини Антарктиди
Це єдине місце на Землі, де можна знайти Імператорських пінгвінів. Це найвищі і найбільші з усіх видів пінгвінів. Також імператорські пінгвіни є єдиним видом, який розмножується під час антарктичної зими, тоді як пінгвін Аделі в порівнянні з іншими видами розмножується в самій південній частині материка.Із 17 видів пінгвінів, 6 різновидів знаходяться в Антарктиді.
Незважаючи на те, що для блакитних китів, касаток і морських котиків цей континент також є гостинним, Антарктида не багата наземними тваринами.Одним з найбільших форм життя тут є комаха, безкрила мошка Belgica antarctica, довжиною близько 1,3 см. Тут немає літаючих комах з-за екстремальних вітряних умов. Однак серед колоній пінгвінів можна виявити чорних ногохвосток, які стрибають, як блохи. До того ж, Антарктида – це єдиний континент на якому немає місцевих видів мурах.
 
9. Глобальне потепління
Найбільшою сушею, покритою льодом, є Антарктида, де зосереджено 90 відсотків усього світового льоду. Середня товщина льоду на Антарктиді становить близько 2133 м. Якщо весь лід на Антарктиді розтане, рівень моря в світі підніметься на 61 м. Але середня температура на континенті становить -37 градусів за Цельсієм, тому поки немає небезпеки танення. Насправді, в більшій частині континенту температура ніколи не буде вище нуля.
 
10. Найбільший айсберг
Айсберг B-15 є одним з найбільших зареєстрованих айсбергів. Його довжина складає приблизно 295 км, ширина близько 37 км, а площа поверхні – 11 000 кв.км, що більше острова Ямайка. Його приблизна маса становила приблизно 3 мільярди тонн. І після майже десятиліття, частини цього айсберга до цих пір не розтанули.
 
Фото:earth.jpguk.wikipedia.org
За матеріалами:http://proyse.org.ua/2011/11/18/10-цікавих-фактів-про-антарктиду/ 
Джерело: Цікава герграфія/ Режим доступу http://svitnavkolonassapalova.blogspot.com/p/blog-page_2046.html
 

Немає коментарів:

Дописати коментар